منو
نظافت توالت فرنگی

چگونگی تمیز کردن توالت فرنگی

به دو روش (روش اول : تمیز کردن اساسی ، روش دوم : تمیز کردن سریع)

تمیز کردن توالت فرنگی کاری است که اغلب به تعویق می افتد اما ضروری است که توالت فرنگی را تمیز نگه داریم.

یک توالت کثیف پر از میکروب با بوی بد است.

به هر حال تمیز کردن توالت فرنگی همانند دیگر کارهای ناخوشایند زندگی می تواند انجام دادن شما را از  دردسرآن نجات بدهد.

روش اول - تمیز کردن عمیق توالت فرنگی :

1- وسایل اطراف و بالای توالت را جمع آوری کنید.

 قبل از شروع , چیزهایی مانند جعبه ی دستمال کاغذی , عکس که مانع تمیز کردن میشود را بردارید به این دلیل که اگر بخواهید توالت فرنگی را به طور کامل تمیز کنید  لازم است که قادر به دیدن و رسیدن به هر گونه مخفی گاهی باشید.

 

2- دستکش بپوشید یک دستکش خانگی ضد آب برای تمیز کردن توالت فرنگی اختصاص دهد.(قرار دهید).

توالت فرنگی می تواند پناهگاه باکتری ها باشد شما می خواهید در حینی که توالت  فرنگی را تمیز میکنید دستهایتان خشک و تمیز بماند دستکش هایتان را از دیگر دستکش ها جدا نگه دارید . شما می توانید این دستکش ها را با رنگی متفاوت از دیگر دستکش های در خانه تهیه کنید تا در موقع استفاده حتی به دور تصادفی ار آن به اشتباه استفاده نکنید.    

 

3- توالت فرنگی را بایک اسفنج مرطوب پاک کنید.انجام دادن این کار برای بار اول با آب گرم می تواند مفید باشد.

این کار باعث می شود تا آب خاک و دوده تمیز شده و ادامه ی تمیز کردن توالت فرنگی راحت تر باشد.

با اسفنج و آب داغ اطراف مخزن ,درب , صندلی , پایه و خارج از کاسه را پاک کنید اغلب تمیز کردن خاک بدون نیاز به مواد شوینده خاص کافی خواهدبود. توالت فرنگی 

4- مواد پاک کننده به داخل کاسه توالت فرنگی بریزید پاک کننده های توالت فرنگی با فرمول خاص می تواند به شما به از بین بردن لکه ها و ذخایرمعدنی در توالت فرنگی کمک کند . لازم است که پاک کننده به داخل لبه ی کاسه ریخته شود زیرا نادیده گرفتن آن می تواندمنجر به تجمع مواد معدنی قهوه ای نا خالص در طول لبه شود. توالت فرنگی 

5- با استفاده از برس توالت فرنگی کل کاسه را خوب بسابید مطمئن شوید که هر گونه لکه معدنی که ممکن است در طول سطح آب و در پشت کاسه باشد سابیده میشود . بهتر است که پاک کننده توالت فرنگی را در پائین کاسه جمع شود و با استفاده از برس تا جائیکه می توانید آن راتمیز کنید. توالت فرنگی

6- سیفون را بزنید .سیفون کاسه و برس را آبکشی میکند . هم چنین حرکت آب می تواند برای شستشوی خاک های دور کاسه مفید باشد اگر لکه ای همچنان باقی ماند اجازه دهید تا مایع تمیز کننده بر روی آب بماند تا زمانیکه لکه تمیز شود بعد آن را آبکشی کنید.

7- بقیه توالت فرنگی را با یک پاک کننده ضدعفونی کننده تمیز کنید . بعد از اینکه کاسه توالت فرنگی را تمیز کردید باید بقیه اطراف توالت فرنگی را حتی اگر خیلی کثیف نباشد تمیز کنید.زمانیکه شما این کار را انجام می دهید نه تنها توالت زیبا میشود بلکه از باکتری های مضر هم پاک خواهد شود.با استفاده از اسپری چند منظوره کل توالت را ضدعفونی کنید.

8- دسته را به طور کامل تمیز کنید.لازم است که دسته کاملا تمیز باشد زیرا شما برای هر دفعه استفاده از توالت فرنگی آن را لمس می کنید. مطمئن شوید که با استفاده از یک اسپری ضدعفونی کننده دسته به طور کامل تمیز شود زیرا اگر دسته کثیف باشد شما با لمس آن باکتری را به بخش های دیگر توالت فرنگی منتقل می کنید .بنابراین تمیز و ضدعفونی کننده لازم است.

9- با استفاده از اسپری ضدعفونی کننده کف دسشویی را از مواد ضدعفونی کننده بپوشانید به طور معمول اگر دسشویی کثیف باشد کف و اطراف آن نیز کثیف است. شما که نمی خواهید که هر زمان که از توالت فرنگی استفاده می کنید پایتان کثیف شود سپس ضروری که کف توالت فرنگی تمیز و ضدعفونی شود با استفاده از برس یا جارو هر مو سست و باقی مانده در اطراف و به خصوص در پشت بدنه توالت فرنگی را تمیز کنید .منطقه ی تمیز را با حوله و دستمال مرطوب یکبار مصرف و یا یک پارچه پاک کنید .

10- گرد و غبار و جرم های اطراف دسشویی را آبکشی کنید.

وسایلی را که از داخل دستشویی جمع کرده بودید بعد از تمیز کردن آن در جای خود قرار دهید.

زمانیکه کارتان تمام شد دستکش های خود را درآورده و برای اطمینان دستهای خود را با مایع پاک کننده بشویید.

روش دوم -  تمیز کردن سریع توالت فرنگی :

اگر شما می خواهید که خیلی سریع دستشویی (توالت فرنگی) تمیز کنید لازم است که همه ی وسایل لازم را تهیه کرده و در دسترس خودقرار دهید.یک برس توالت , دستمال مرطوب بهداشتی, دستمال کاغذی یا حوله و پاک کننده توالت .

نکته بهداشتی: لازم است یک جفت دستکش صرفا به طور منظور تمیز کردن توالت تهیه کنید و بهتر است که رنگی متفاوت با دیگر دستکش های موجود در خانه تان تهیه کنید تا در موقع استفاده به طور تصادفی در استفاده از آنها دچار اشتباه نشوید.

بهتر است که برای ضدعفونی کردن توالت فرنگی از پاک کننده های چند منظوره استفاده کنید ولی اگر می خواهید در هزینه ی خود صرفه جویی کنید می توانید از راه حل اضافه کردن یک قاشق غذاخوری صابون در آبکشی آب استفاده کنید.

1- دستکش بپوشید.

2- سابیدن کاسه .

شما می توانید تمیز کردن توالت فرنگی را از هر قسمتی که دوست دارید شروع کنید اما اگر عجله دارید بهتر است که از کاسه توالت فرنگی شروع کنید زیرا در حین تمیز کردن کاسه مقداری از آب کثیف به اطراف کاسه پاشیده شود لازم نیست که اطراف کاسه را دوباره تمیز کنید.

شما می توانید  با استفاده از برس هر گونه لکه و یا املاح معدنی که لازم است با فشار و سابیده شدن پاک شود را تمیز کنید و اگر لکه ای باقی ماند می توانید با پاک کنندهای چند منظوره تمیز کنید.توالت فرنگی

3- تمیز کردن درب :حالا که شما کاسه توالت تمیز کردید زمان تمیز کردن درب است . با استفاده از پاک کننهای چند منظوره و حوله کاغذی می توانید  خیلی سریع و کامل هر دو طرف درب را تمیز کنید.توالت فرنگی

4- تمیز کردن بدنه توالت فرنگی:

در نهایت زمان  تمیز کردن پرسلین توالت فرنگی رسیده است.

از یک بطری اسپری و پاک کننده های چند منظوره استفاده کنید شما میتوانید با استفاده از دستمال یا حوله کاغذی پائین پرسلین را تمیز کنید.به دسته آن توجه ویژه داشته باشید.ابتدا بالاترین نقطه توالت را تمیز کنید به این دلیل که ممکن است آب آلوده و یا مایع تمیز کننده به مناطقی را که شما هنوز تغییر نکرده اید بریزد

فراموش نکنید که سخت ترین قسمت ها مانند پایه توالت و پشت مخزن که روبه روی دیوار است را تمیز کنید.

برای تمیز کردن این مناطق بهتر است که از برس و لوله پاک کن استفاده کنید.توالت فرنگی

5- سیفون:توالت فرنگی شما باید بهتر از قبل به نظر بیاید کشیدن سیفون هر گونه آب کثیفی که در کاسه توالت مانده است را تمیز می کند. برای احتیاط لازم است که بعد از در آوردن دستکش ها دست های خود را با مایع تمیز کننده خوب بشویید.توالت فرنگی

اگر توالت فرنگی شما نیاز به تمیز کردن سریع داشت به شما تبریک می گوییم که آن را به خوبی انجام داده اید . ولی اگر کاشی ها و سنگ ها توالت فرنگی به مدت طولانی است که تمیز نشده است بهتر است که از تمیز کردن عمیق استفاده کنید.

 

 

در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com