منو
روش‌های استفاده بهداشتی از توالت فرنگی

در این مقاله

سعی شده است که به مسائل مرتبط با بهداشت و روش‌های استفاده بهداشتی از توالت فرنگی پرداخته شود. 

 قبل از استفاده از سرویس‌های بهداشتی به نکات بهداشتی دقت کنید  بخصوص رعایت نکات بهداشتی در دستشویی‌های عمومی خیلی ضروری  است و مانع از بروز و سرایت بیماری‌های مختلف می‌گردد

 نحوه صحیح شستشو و تمیز کردن بدن و دلیل استفاده از دستمال توالت چیست.

یکی از دلایل اصلی سرایت بیماری‌های عفونی عدم اطلاع از شیوه صحیح استفاده، رعایت نکات بهداشتی ، شستشو و آموزش در این خصوص است.

بعد از استفاده از توالت ضروری است تا به‌صورت صحیح دست‌ها شسته شود

قبل از استفاده از سرویس‌های بهداشتی به نکات بهداشتی دقت نمی‌شود

نکته‌ی که بسیار حائز اهمیت است: قبل از اینکه وارد توالت شده و قصد استفاده از آن را داشته باشید محیط توالت و سطح توالت فرنگی با دقت دیده و بررسی شود.

اگر سطوح توالت و مخصوصاً توالت فرنگی کثیف است آب زدن و برطرف کردن آن قبل از استفاده الزامی است. " یکی از راه‌های انتقال بیماری هپاتیت و قارچ، از  بخار ادرار بجا مانده از افراد ناقل است، این نکته در مورد بیماری قارچ کمتر صحت دارد.حتماً قبل از نشستن روی سنگ توالت یک‌بار سیفون کشیده شود اگر هم سیفون نبود کافی است آفتابه را پر از آب کرده و سطوح را پاک‌سازی کنید.

 شستشوی دست‌ها به‌صورت صحیح دست‌ها بعد از استفاده از توالت . باید حداقل 30 ثانیه بعد از آغشته کردن دست به مایع یا صابون ادامه داشته باشد و علاوه بر سطح داخلی دست " کف دست" لایه انگشت‌ها و نوک انگشت‌ها و تاکمی بالاتر از مچ دست‌شسته شود،

برای بستن شیر آب و باز کردن درب ورودی :از دستمالی کاغذی که برای خشک‌کردن دست استفاده کرده‌ایم کمک می‌گیریم؛ ابتدا شیر آب را می‌بندیم .اگر دست نفری که قبل از ما از آن شیر استفاده کرده است آلوده بوده و شیر آب را بازکرده باشد میکروب و آلودگی به آن شیر انتقال پیداکرده است"، بعد دستگیره در را می‌گیریم و در را باز می‌کنیم در انتها دستمال‌کاغذی که بهترین و بیشترین استفاده از آن کرده‌ایم در سطل زباله قرار می‌دهیم.

 

نکاتی در مورداحترام گذاشتن به حقوق دیگران و به فرهنگ چندین هزارساله ایرانی

به‌مراتب مشاهده می‌شود در سرویس‌های بهداشتی عمومی و اغلب بین‌راهی‌ها و یا در ایام تعطیلات که مسافرت‌ها زیاد می‌شود

بعضی از سرویس‌ها آن‌قدر کثیف هستند که انسان از رفتن به داخل آن‌ها امتناع می‌ورزد، که این نوع برخورد صحیح نیست و شایسته فرهنگ چند هزارساله ما نیست، باید پس از اتمام کار محل توالت به‌خوبی تمیز شود و به حقوق دیگر افرادی که بعداً ناگزیر به استفاده از توالت فرنگی هستند با رعایت اصول بهداشتی احترام گذاشت.

بد نیست نگاهی به مطالب زیر داشته باشید!

توالت فرنگی های bloomis دارای 5 سال گارانتی مطلق و 10 سال خدمات می باشد.

نصب توالت فرنگی

نظافت توالت فرنگی

نظافت و تمیز کردن سرویس بهداشتی با نوشابه

راهکارهایی برای نظافت حمام دستشویی توالت فرنگی

توالت فرنگی یا توالت شرقی کدام بهتر است

انواع توالت فرنگی

ساختمانی به شکل توالت فرنگی

در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com