منو
جنس و مواد مختلف دور دوشی

همانطور که مشخص است د کابین‌های دوش یا دور دوشی‌ها از جنس و مواد مختلفی ساخته میشوند . در این مقاله سعی کرده ایم مهمترین و مرغوبترین یا به عبارتی انواع جنس و مواد تشکیل دهنده در دور دوشی‌ را برشماریم

شیشه های سخت و نشکن: شیشه های سخت و نشکن بیشترین مواد تشکیل دهنده دور دوشی را تشکیل میدهند. معمولا برای پانل‌ها و در کابینت‌های حمام از شیشه‌های سخت و ایمن استفاده می‌شود که نشکن هستند. درها و پانل‌های شیشه‌ای خود نیز به دو نوع شفاف و مشجر تقسیم می‌شوند که انواع مشجر آن‌ها دارای طرح‌های بسیار چشم‌گیر و زیبایی هستند که سبب می‌شوند فضای داخل حمام از بیرون قابل رویت نباشد. برای قاب این کابین‌ها نیز از مواد نقره‌ای رنگ و شبیه کروم استفاده می‌شود، البته برخی از کابین‌های حمام مدرن و شیک بدون قاب هستند.ضخامت شیشه کابین دوش یا دور دوشی باید  حداقل 5 تا 6 میلی‌متر ضخامت داشته باشد. این ضخامت هرچه بیشتر باشد بهتر است و برای ایمنی بیشتر در نظر گرفته میشود. شیشه‌هایی که لبه آن‌ها توسط قاب حفاظت نشده است خیلی زودتر می‌شکند و در معرض آسیب است بنابراین استفاده از شیشه‌هایی که دارای قاب هستند به عنوان مثال قاب آلومینیومی از ایمنی و عمر بیشتری برخوردار میباشد. قاب برخی از کابین‌های دوش به ظاهر آلومینیوم هستند اما در واقع چنین نیست و جنس آن‌ها پلاستیک فشرده است. این نوع قاب‌ها نه تنها از لحاظ جلوه و قیمت ارزان هستند بلکه نمی‌توانند مانند قاب‌ آلومینیومی واقعی از شیشه محافظت کنند.باید به ضخامت قاب‌های آلومینیومی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. مسلما قدرت و جنبه حمایتی که یک قاب آلومینیومی با ضخامت 1.2 یا 1.6 میلی‌متری دارد خیلی بیشتر از قابی با ضخامت 0.5 میلی‌متری است.کیفیت آلومینیوم استفاده شده در کابین‌های حمام مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و قیمت محصول از آلومینیوم‌های بازیافت شده یا کامپوزیت‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند که مسلما این نوع آلومینیوم‌ها در برابر صدمه مستعدتر هستند.

 فضای دوش: برای فضای دوش و دور دوشی‌ از وان یا به عبارت دیگر سینی هایی استفاده میشود. این سینی‌ها معمولا از سنگ‌های یک تکه یا اکریلیک‌های سنگین ساخته می‌شوند. وجود این سینی‌ها درست زیر دوش این موضوع را تضمین می‌کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و هم‌چنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. این سینی‌ها از اشکال و اندازه‌های متنوعی برخوردارند. بهتر است سینی با عمق بیشتر را برای کابین حمام خود استفاده کنید. هم‌چنین برای ارتقای ایمنی توجه داشته باشید که سطح آن لغزنده نباشد. نصب سینی دوش بسیار حساس است و باید طوری نصب شود که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرد دچار نشتی نشود، از این رو برای نصب آن حتما از یک متخصص کمک بگیرید. هدف اصلی از استفاده سینی دوش صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از به هدر رفتن آب است و اگر تمایل ندارید می‌توانید سینی دوش نداشته باشید. از جمله سینی‌های مورد استفاده برای دور دوشی سینی های اکریلیک هستند. سینی‌های دوش اکریلیک در انواع و کیفیت‌های مختلف در بازار موجود هستند. سینی‌های اکریلیکی که خلوص بیشتری دارند از کیفیت بالاتری برخوردارند. سینی‌های اکریلیکی که رنگ سفید خیلی روشن و برلیانی دارند معمولا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و سینی اکریلیک با کیفیت معمولا رنگ سفید کدرتری دارد. به دلیل همین تنوع در سینی‌های اکریلیک قیمت این نوع سینی‌ها متنوع است و سینی‌های اکریلیک مرغوب‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

در ادامه برای اطلاعات بیشتر  میتوانید از محصولات دور دوشی، پاراوان با برند Bloomis دیدن فرمایید

دور دوشی، پاراوان با برند Bloomis دارای 5 سال گارانتی مطلق و 10 سال خدمات می باشد.

دور دوشی ، پروفیل (طلایی، کروم و سفید) یراق ترک

دور دوشی ، پروفیل (طلایی، کروم و سفید) یراق ترک

 

بد نیست ببینید!

انواع دور دوشی و کابین دوش

راهنمایی خرید دوردوشی مناسب

دور دوشی و مزایای آن

انواع درهای مورد استفاده برای دور دوشی

در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com