منو
نظافت و رعایت موارد بهداشتی در توالت فرنگی

در این مقاله در مورد نظافت و رعایت موارد بهداشتی در توالت فرنگی صحبت کنیم این بدیهی است که قسمتی از زمان ما در توالت و دستشویی میگذرد! از این رو رعایت بهداشت آن بسیار حایز اهمیت است و اگر رعایت نشود ، ممکن است سلامت فردی و حتی عمومی به خطر می‌افتد. 
در گذشته به توالت مستراح می‌گفتند که یک کلمه عربی به معنای محل استراحت یا جای امن است . در زبان انگلیسی هم یکی از نام‌های توالت  restroom است که به همان محل استراحت میباشد.
پس در اینجا دو مساله مهم مطرح میشود


اول : زیبایی و دکوراسیون توالت فرنگی،روشویی و به طور کلی دستشویی
میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد دکوراسیون توالت فرنگی یا روشویی و حمام به مقالات زیر مراجعه فرمایید!

دوم : پاکیزه سازی و بهداشت  توالت فرنگی،روشویی و به طور کلی دستشویی
اگر محل توالت فرنگی که همگی‌مان نیازهایی طبیعی نسبت به آن داریم، تمیز نشود می‌تواند ناراحتی‌هایی به دنبال داشته باشد و بیماریزا شود؛ به‌ویژه اگر اصول اولیه بهداشتی را در آن رعایت نشود. واقعیت این است که امروزه بسیاری از ما مجبوریم ساعات زیادی را در محل کارمان بگذرانیم و به ناچار از توالت‌های عمومی استفاده کنیم؛ چه در محل کارمان، چه در اداره‌ها، بانک‌ها، شرکت‌ها و… اما توالت در هر جا که باشد، چه تمیز باشد چه کثیف، همیشه برخی از ما فکر می‎کنیم مملو از میکروب‌هایی است که منتظرند پایمان را داخلش بگذاریم تا به سمتمان حمله‌ور شوند!
یک نکته مهم قبل از سیفون کشیدن، در توالت فرنگی را ببندید متخصصان عفونی همیشه توصیه می‌کنند که قبل از کشیدن سیفون توالت‌فرنگی، در آن را ببندید زیرا میکروب‌هایی که در سطوح هستند، با فشار آب در هوا پخش می‌شوند و می‌توانند بیماری‌زا باشند. برای همین است که گفته می‌شود قرار دادن وسایلی مثل مسواک یا حوله در توالت اشتباه است زیرا میکروب‌های موجود ممکن است روی آنها بنشینند و بعد از استفاده به فرد منتقل شوند. برخی افراد گمان می‌کنند استفاده از محافظ و درپوش مسواک از آلودگی این وسایل جلوگیری می‌کند اما این طور نیست. توصیه می‌شود از قرار دادن این وسایل در توالت پرهیز کنید. حوله‌ای که بعد از استفاده خیس است و در توالت می‌ماند، راحت آلودگی را به سمت خود می‌کشد. 

نکاتی خاص برای استفاده از توالت فرنگی و دستشویی که بهتر است در راستای بهداشت رعایت کنید و البته بعضی از افراد باید نکته‌هایی را در استفاده از توالت بیش از دیگران رعایت کنند

1.  افراد مبتلا به حساسیت‌های پوستی باید مراقب استفاده از شوینده‌هایی که در توالت عمومی وجود دارد، باشند زیرا مواد محرک موجود در این شوینده‌ها که اغلب نامرغوبند، می‎تواند باعث تشدید یا بروز اگزما در دست و صورت شود. استفاده از شوینده برای ناحیه تناسلی هم ممنوع است. 
2.  در توالت عمومی، از صابون مایع و نه جامد استفاده کنید . زیرا اگر مصرف‌کننده یا مصرف‌کنندگان قبلی صابون جامد در توالت عمومی دچار یک مشکل پوستی باشند، ممکن است این مشکل به پوست شما نیز منتقل شود.
3.  اگر پس از توالت دست‌ها درست شسته نشود، در همه افراد چه کوچک و چه بزرگ احتمال بروز برخی بیماری‌های عفونی و قارچی ثانویه وجود دارد.علاوه بر شستشوی مناسب، تنها راه پیشگیری از بروز این مشکلات، خشک کردن کامل دست‌ها، ناحیه تناسلی و کشاله ران‌ها بعد از هر بار شستشو است. 
4.  کسانی که از توالت فرنگی در مکان عمومی استفاده می‌کنند، برای پیشگیری از انتقال میکروب‌ها و بیماری‌های قارچی و ویروسی مثل زگیل یا زردزخم می‎توانند از پد‌های پوشاننده و کاورهای مخصوص استفاده کنند اما به‌طور کل چون طول مدت نشستن روی سطح توالت فرنگی طولانی نیست، احتمال انتقال این بیماری‌ها بسیار پایین است.
5.    استفاده از توالت‌هایی که دمپایی مشترک دارند مثل توالت‌هایی که در استخرها هست، می‎تواند باعث انتقال برخی بیماری‌های ویروسی مخصوصا زگیل کف پا شود.

در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com