منو
عجایب توالت فرنگی

استفاده از توالت و توالت فرنگی برای برطرف کردن  یکی از نیازهای اصلی بشر به وجود آمده است. از این‌ رو در سرتاسر جهان مدل‌های کاملاً متفاوتی از توالت و توالت فرنگی را مشاهده می‌کنیم . در سراسر دنیا توالت‌ها به اشکال مختلف وجود دارد که برخی از آن‌ها واقعاً عجیب‌ و شگفت‌آور هستند. جالب است اگر نگاهی به آن‌ها بی اندازید

چین

مردم چین مانند بیشتر کشورهای شرقی از توالت‌های ایرانی استفاده می‌کنند. حریم خصوصی توالت‌های عمومی چین بسیار کم است. در یک مکان ممکن است چندین توالت وجود داشته باشد و توالت‌ها معمولاً برای استفاده‌ی آقایان و خانم‌ها مشترک است  .

هلند

6ade1826-b6b3-423d-9644-1f78fcdea3a7.jpg

توالت‌های عمومی آمستردام مکانی کاملاً سرپوشیده نیستند. شما می‌توانید هرجایی آن‌ها را پیدا کنید.  توالت‌های عمومی در شهرهای بزرگ هلند رایج هستند.

 

 

انگلیس

لندن اولین شهری در انگلیس است که توالت‌های عمومی را راه‌ اندازی کرد. در آن زمان مردم برای استفاده از توالت‌های عمومی پول پرداخت می‌کردند و امروزه نیز این رسم وجود دارد. در لندن پیدا کردن توالت عمومی بسیار مشکل است و اغلب این توالت‌ها کثیف و استفاده از آن‌ها مستلزم پرداخت پول است. وحشیگری و آسیب رساندن به بنا یکی دیگر از مشکلات اصلی توالت‌های عمومی است.

a0ce599a-35af-4762-be89-3d73ae5b4261.jpg

 

تایوان

efdc0e90-247e-4724-94d8-294a25aaef54.jpg

در تایوان هنگامی‌که کارگر خانم برای تمیز کردن توالت وارد می‌شود، نگران نشوید. بیشتر کارگرانی که در توالت‌ها کار می‌کنند خانم هستند و هنگامی‌که شما در توالت هستید آن‌ها با خیال راحت و بدون هیچ دودلی برای تمیز کردن توالت‌ها وارد می‌شوند! اگر از دستمال استفاده می‌کنید آن را در توالت نیندازید. سیستم تخلیه شکننده است پس بهتر است دستمال را در سطل آشغال بیندازید. آن‌ها دستمال هستند نه دستمال توالت‌های رولی که شما به آن عادت دارید.

 

 

خانه‌ای به شکل توالت فرنگی!

photo_2017-09-28_09-20-50.jpg

یکی از بناهای جالبی است که ایده ساخت آن از شکل توالت فرنگی گرفته ‌شده است.

 

در ادامه یک توالت دوست ‌داشتنی و بزرگ را در قطار  می‌بیند ! این توالت در قطار رفت ‌و آمد جدید DOSTO از Stadler  برای راحتی حال مسافران طراحی ‌شده است.

photo_2017-09-28_09-01-25.jpg

 

 

در عکس زیر یک توالت در لائوس به تصویر کشیده شده است . این توالت یک توالت در طبیعت است پس به یاد داشته باشید که در این مواقع و موارد مشابهی از این توالت‌ها حتماً کاغذ توالت خود را با خود ببرید

photo_2017-09-28_09-08-00.jpg

 

موزه‌ای به شکل توالت فرنگی

یکی دیگر از بناهای ساخته‌ شده به شکل توالت فرنگی است. اندیش گر رادین در این زمینه می‌گوید ساخت این بنا حتی سخت‌تر از حد معمول بوده است می‌توان آن را به‌ عنوان  اولین پارک برجسته در جهان دانست که به روستای فروتن تبدیل ‌شده است . این بنای عجیب یک بنای تاریخی از دیدگاه  این مرد کره‌ای است. این پارک که حدود یک ساعت در خارج از شهر سئول در شهر سووان قرار دارد (به نام خانه سامسونگ الکترونیک) شناخته می شود، در اطراف ساختمان موزه ی توالت شکل می‌گیرد و  بعدها تحت عنوان خانه‌ی سیم جوادک، بنیان‌گذار و اولین رئیس‌جمهور انجمن توالت جهانی نام‌ گرفته است.

 

 

 

 

بد نیست در ادامه نگاهی به مقالات زیر داشته باشید!!!

نصب توالت فرنگی

نظافت توالت فرنگی

نظافت و تمیز کردن سرویس بهداشتی با نوشابه

راهکارهایی برای نظافت حمام دستشویی توالت فرنگی

توالت فرنگی یا توالت شرقی کدام بهتر است

انواع توالت فرنگی

ساختمانی به شکل توالت فرنگی

روش‌های استفاده بهداشتی از توالت فرنگی

در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com