منو
شنبه, 30 اردیبهشت 1396
بازدید : 16599
نظرات : 0

با این 10 روش بوی بد توالت فرنگی را از بین ببرید!

سرویس بهداشتی بدبو می تواند بسیار ناخوشایند و آزار دهنده باشد تا جاییکه افراد خانواده ماندن در آنجا را نتوانند تحمل کنند. بسیاری از ما با این مشکل روبرو هستیم و از بین بردن بوی بد توالت فرنگی دشوار است. دلایل زیادی می تواند باعث ایجاد آن بوی بد در دستشویی شود. همه ما دوست داریم که سرویس بهداشتی ما بوی مطبوع و دلپذیری داشته باشد و ایجاد برخی تغییرات کوچک واقعاً می تواند به رفع این بو کمک کند.
چرا توالت بو میده؟ علت بوی بد توالت فرنگی در خانه چیست؟ چگونه می توان بوی بد توالت فرنگی را از بین برد؟ برای هر کس حداقل یک بار این سوالات پیش امده است!

 

ار بین بردن بوی بد توالت فرنگی

 

روش های از بین بردن بوی بد توالت فرنگی

روش های مختلفی برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی در فضای خانه که ناشی از نشت گاز سمی و گاز فاضلاب است وجود دارد. خوب سوال این است که چرا توالت فرنگی بو میدهد؟ علت بوی توالت فرنگی یا فاضلاب نشان دهنده نشت گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می‌تواند دائمی باشد و یا فقط در زمان‌های مختلفی به مشام برسد. بوی بد فاضلاب می تواند گاها بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد. در این مطلب از بلومیس سعی کرده ایم بهترین راهکارها برای رفع بوی توالت فرنگی را بیان کنیم.

 

علت بوی بد توالت فرنگی

 

1-شستشو توالت فرنگی به صورت مداوم و مرتب

تمیز کردن و شستشوی توالت فرنگی چند بار در هفته می تواند باعث از بین رفتن بوی بد آن شود. اگر چه تمیز کردن توالت کار خوشایندی نیست ولی نباید آن را نادیده بگیریم زیرا تمیز نکردن توالت فرنگی باعث تجمع میکروب ها و ایجاد بوی بد می شود.

2- بستن درب توالت فرنگی

یکی دیگر از روش های جلوگیری از انتشار بوی بد توالت فرنگی، بستن درب آن است. حتما بعد از استفاده از توالت فرنگی درب آن را ببندید و به کودکان خود یادآور شوید که درب آن را باز نگذاراند. درصورت شکستگی درب توالت فرنگی در جهت تعویض آن اقدام کنید.

 

از بین بردن بوی بد توالت فرنگی

 

3-استفاده از تهویه مناسب

تهویه مناسب مانع انتشار بوی بد توالت فرنگی می شود. پس اگر سرویس بهداشتی شما فاقد پنجره و تهویه مناسب است حتما برای نصب یک دستگاه تهویه متناسب با ابعاد سرویس بهداشتی خود در جهت گردش و انتقال هوا به بیرون اقدام کنید.

4-سوزاندن چوب کبریت

برای از بین بردن سریع بوی توالت، هیچ چیز مانند چوب کبریت کارساز نیست. برای این کار کافی است یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد می شود، بوهای ناخوشایند را جذب و خیلی سریع از بین می برد.

5-استفاده از ترکیب نمک و جوش شیرین

ترکیب نمک و جوش شیرین، محلول بسیار قوی و راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی است. یک لیوان نمک و یک لیوان جوش‌شیرین را به همراه یک کتری آب‌جوش به داخل چاه فاضلاب بریزید تا از بیرون زدن بوی نامطلوب آن جلوگیری کنید.

 

چگونه بوی بد توالت فرنگی را از بین ببریم

 

6-استفاده از سرکه سفید

یکی از روش های خانگی از بین بردن بوی بد توالت فرنگی استفاده از سرکه می باشد. سرکه مانند جوش شیرین قابلیت جذب انواع بوی نامطبوع را دارد. برای این کار تنها کافیست مقداری سرکه را در ظرفی ریخته و در گوشه ای از سرویس بهداشتی قرار بدهید و نتیجه آن را ببینید.

7- استفاده از لیمو ترش

لیمو ترش نیز مانند سرکه توانایی ازر بین بردن بوی بد را دارد. مقداری آب لیمو را در سرویس بهداشتی خود اسپری کنید تا از شر بوی بد توالت فرنگی راحت شوید.

 

استفاده از شمع و عود در از بین بردن بوی بد توالت

 

8-روشن کردن عود و شمع های عطری

شمع های معطر و عود علاوه بر جنبه زیبایی و تزیینی در از بردن بوی نامطبوع سرویس بهداشتی بسیار مفید هستند. روشن کردن شمع و عود انرژی خوبی در فضا ایجاد می کند و مطبوع شدن فضای سرویس بهداشتی می گردد.

9-قرص ضدعفونی کننده

 استفاده از قرص های ضدعفونی کننده یکی دیگر از روشهای موثر در رفع بوی بد توالت فرنگی می باشد. این قرص ها علاوه بر رفع بوی نامطبوع، موجب ضد عفونی شدن کاسه توالت می شوند.

نکته: مصرف زیاد این قرص ها به دلیل ترکیبات شیمیایی باعث ایجاد لک در توالت فرنگی می شود.

 

استفاده از گیاهان برای مطبوع کردن فضای سرویس بهداشتی

 

10-گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه علاوه بر مطبوع کردن فضا، ظاهر سرویس بهداشتی را نیز زیبا و دلنشین می کند. تنها نکته مهم انتخاب گیاه برای حمام است زیرا همه گیاهان نمی توانند در این محیط رشد کرده و سالم بمانند. نور کم، رطوبت زیاد و درجه حرارت بالا همه نشان می دهد که فقط بعضی از انواع گیاهان می توانند در این محیط زنده بمانند. طیف گسترده گیاهان آپارتمانی مانند گل ساعتی، سرخس، سوسن چشم سیاه، پیچک شیطان و گل پامچال به عنوان گیاه مناسب دستشویی و حمام شناخته می شوند.

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
info[at]Bloomis-co.com