منو
شنبه, 05 خرداد 1397
بازدید : 4452
نظرات : 0

چگونه روشویی را تمیز و ضد عفونی کنیم؟

یکی از قسمت هایی هم که باید دائم تمیز شود و نظافت آن اهمیت ویژه ای دارد، روشویی سرویس های بهداشتی است. از آنجا که ما در طول روز از روشویی ها زیاد استفاده می کنیم این مکان بسیار آلوده است و در صورتی که به درستی و به موقع تمیز نشود، عاملی برای ایجاد بوی بد و زننده هم خواهد بود. بنابراین بهتر است با یک برنامه ریزی دقیق روشویی حمام را به طور مرتب تمیز کنید تا این کار خیلی سخت و طاقت فرسا نشود. برای نظافت کاسه روشویی سرویس های بهداشتی اول از همه با توجه به نوع و جنس کاسه روشویی مواد شوینده و لوازم مناسب را انتخاب کنید. زیرا گاهی ممکن است در اثر استفاده از لوازم نامناسب ، روی سطح کاسه روشویی خراش ایجاد شود که به همین دلیل برای تمیز کردن آنها باید دقت کنید و فقط از مواد و وسایل مناسبی استفاده نمایید که هیچ خراشی ایجاد نمی کند. چون خراش ها نه تنها ظاهر نامناسبی ایجاد می کند، بلکه به محلی برای تجمع میکروب ها هم تبدیل می شود. 

روشویی کابینتی

 

تمیز کردن روشویی معمولا آسان‌ترین بخش شستشوی سرویس بهداشتی است. برای نابودی تمام میکروب‌ها فقط کافی است یک جفت دستکش، چند پارچه میکروفایبر و یک شوینده چندمنظوره داشته باشید. اما اگر یکی از اعضای خانواده به بیماری مسری مثل انگل یا حتی سرماخوردگی مبتلا شده است، بهتر است روشویی را هم مانند توالت ضدعفونی کنید. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

1- قبل از هر چیز، همه وسایل را از اطراف کاسه روشویی بردارید. این وسایل شامل ظرف مایع دستشویی، قالب صابون، اسپری خوشبوکننده هوا و یا تزییناتی که روی روشویی قرار می‌دهید، می‌شود. سپس داخل سینک را پاک کنید و قبل از استفاده از مواد شوینده ، حتما سینک را بشویید. اگر سینک را شستشو نکنید، ممکن است در هنگام جرم گیری و ضدعفونی کردن کاسه روشویی دچار مشکل شوید.

2- در گام بعدی کمی آب داغ را روی روشویی بریزید. این حرارت باعث می‌شود میکروب‌ها و جرم‌ها آسان‌تر از بین بروند.

3- سینک روشویی را با تمیزکننده اسپری کنید. یک ماده ی شوینده ی مناسب مانند سفید کننده ی غلیظ دامستوس را انتخاب کنید و آزادانه آن را روی کاسه روشویی و حتی شیر روشویی اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که ماده ی شوینده بر روی تمام قسمت های سینک، از جمله سوپاپ و پشت سوپاپ اسپری شده باشد.

اطمینان حاصل کنید که ماده ی پاک کننده یک ضد عفونی کننده نیز  است. زیرا سینک کابینت روشویی محل تجمع انواع میکروب ها است.

4- حالا بهتر است برای 15 دقیقه سرویس بهداشتی را ترک کنید و اجازه دهید سفید کننده غلیظ دامستوس روی سطوح بماند و کار نظافت را انجام دهد.

5- بعد از 15 دقیقه به کمک یک اسفنج همه جای روشویی را به دقت تمیز کنید و در جاهایی از روشویی که جرم بیشتری دارد اسفنج را با فشار بیشتری روی آن  بکشید تا تمیز شود. اگر شما در حین تمیز کردن سینک به ماده ی شوینده بیشتری نیاز داشتید، حتما دوباره ماده ی شوینده را اسپری کنید و سپس سینک روشویی را به خوبی آب بکشید. بهتر است کاسه روشویی را با دستمال میکروفایبر یا دستمال کاغذی خشک کنید. مزیت دستمال کاغذی این است که می‌توانید آن را دور بیندازید. اما اگر از دستمال‌های پارچه‌ای و اسفنج استفاده می‌کنید، بهتر است آن‌ها را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

6- برای ضدعفونی کردن شیرآلات می‌توانید از اسپری چند منظوره سطوح دامستوس استفاده کنید.

7- یادتان باشد که حتما از دستکش استفاده کنید.

8- در پایان باید اضافه کنیم که توصیه‌های ایمنی روی محصولات را جدی بگیرید. اگر توصیه شده است که از ماسک استفاده کنید و درها را باز بگذارید تا هوا وارد و خارج شود، حتما این کار را انجام دهید.

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
88617235 021
همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )
info[at]Bloomis-co.com