منو
دوشنبه, 05 خرداد 1399
بازدید : 591
نظرات : 0

4 نکته مهم و کارآمد در بازسازی حمام

بازسازی حمام شاید در گام اول ترسناک به نظر برسد، ولی قطعا یکی از بهترین کارهایی است به ارزش خانه شما می افزاید، سبک آن را به روز می کند و باعث می شود آن را با نیازهای فعلی خود تطبیق دهید. به عبارتی بازسازی حمام بهترین زمان برای معرفی پیشرفت هایی است که می تواند برای سالهای آینده در خدمت شما و خانواده شما باشد.

پس اگر قصد بازسازی حمام خود را دارید، تردید نکنید زیرا اگرچه انجام آن سخت به نظر برسد ولی تصور نتیجه دلخواه می تواند کار را برای شما آسان کند. با این حساب در این مطلب از بلومیس، ما چهار فاکتور را برای شما به ارمغان آورده ایم که تفاوت زیادی در بازسازی حمام شما ایجاد می کند.

 

4فاکتور مهم و کارآمد در بازسازی حمام

 

1-طراحی و فضا سازی

 

نقش روشویی در بازسازی حمام

 

فضاسازی، بخشی اساسی از روند بازسازی محسوب می شود. اگر تصمیم دارید طرح و ساختار اصلی حمام خود را تغییر دهید، احتمالاً هزینه گزاف و سنگینی را باید برای انجام آن پرداخت کنید پس سعی کنید قبل از هر کاری در مورد آن با افراد خانواده کرده و خواسته های آنها را در نظر بگیرید.

در بخش فضا سازی بهتر است قسمت توالت و دوش را از هم جدا کنید تا هم زمان دو نفر بتوانند از حمام استفاده کنند. برای این کار می توانید توالت و دوش را با دیوار از هم جدا کنید و یا قسمت دوش را با نصب کابین دوردوشی از فضای حمام جدا کنید. اگر حمام فعلی شما به روشویی کابینتی مجهز نیست، حتما نصب روشویی کابینتی را در روند بازسازی حمام قرار بدهید. روشویی کابینتی علاوه بر زیبایی که دکوراسیون حمام شما می بخشد ، با افزایش فضای ذخیره سازی در حمام می تواند نیاز همه ی افراد خانواده را تامین کند. دیگر افراد خانواده برای نگهداری وسایل شخصی خود در حمام با مشکل مواجه نخواهند شد و تقریبا هر فرد می تواند یک کشو و یا کابینت مجزا برای خود داشته باشد. همچنین شما می توانید با قرار دادن وسایل آرایشی، بهداشتی و ضروری خود در کابینت روشویی مانع به هم ریختگی و شلوغی حمام خود شوید.

 

 

2-نورپردازی محیط

 

نقش نورپردازی در بازسازی حمام

 

نورپردازی یکی دیگر از فاکتورهای مهم روند بازسازی به شمار می آید که بایستی حتما به آن توجه کرد. فقط به این فکر کنید که انجام کارهای نظافت روزانه مانند اصلاح و یا آرایش کردن بدون منبع نور مناسب چقدر می تواند سخت باشد. برای این منظور، باید اطمینان حاصل کنید که در هنگام انجام پروژه بازسازی، نورپردازی مناسب فضا در اولویت قراربگیرد.

نورپردازی مناسب و خوب ملزم به لایه بندی است. بهتر است بدانید سه نوع روشنایی اصلی وجود دارد که می توانید از آنها برای نورپردازی حمام خود استفاده کنید و در حالت ایده آل نورپردازی  حمام شما ترکیبی از همه آنها را شامل می شود.

محیط:  این نورپردازی که به عنوان روشنایی عمومی شناخته می شود، نور محیط اکثر فضای حمام را فراهم می کند مانند لامپ های ال ای دی و آویز سقفی.

لهجه: برای برجسته کردن یک نقطه کانونی خاص، مانند روشویی کابینتی، از نور لهجه استفاده می شود مانند دیوارکوب های شیک و کاربردی در اطراف آینه روشویی.

کار: همانطور که از نام آن پیداست، از چراغ های کار برای کمک به شما در انجام یک عملکرد خاص استفاده می شود مانند آویز های زیبا در بالای وان.

 به یاد داشته باشید نورپردازی مناسب حمام نه تنها باعث زیبایی محیط می گردد بلکه احساس آرامش و امنیت را به شما منتقل می کند. حتما نورپردازی محیطی در مورد محدوده وان و توالت، به وسیله نورپردازی بالای روشویی کابینتی، در اولویت قراردهید.

 

در این ارتباط بخوانید: نکات مهم اطراف آینه روشویی کابینتی

 

3-متریال ها و لوازم جانبی

 

لوازم جانبی در حمام

 

از دیگر فاکتورهای مهم در روند بازسازی حمام، انتخاب لوازم جانبی مناسب و ایده آل می باشد زیرا این لوازم اکثر پتانسیل های کاربردی و زیبایی شناسی حمام شما را تشکیل می دهند. روشویی کابینتی، توالت فرنگی، وان، کابین دوردوشی برخی از لوازم و مصالح حمام می باشد که اگر فضای حمامتان اجازه بدهد، وجود آنها می تواند آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان آورد.

برای انتخاب هر یک از این لوازم، به یک فروشگاه بروید و در مورد گزینه های مورد نظر خود با یک مشاورصحبت کنید. علاوه بر زیبایی شناسی ، هرکدام را از نظر قیمت ، ایمنی و نحوه نگهداری مورد ارزیابی قرار دهید. تمام تلاش خود را برای تصمیم گیری در انتخاب هر یک از آنها  تا قبل از شروع پروژه بازسازی به کار بگیرید. البته توجه داشته باشید که برای حمام کوچک، لوازم جانبی روشن و خنثی را انتخاب کنید زیرا به افزایش دید بصری و بزرگنمایی حمام شما کمک می کند.

 

نکته: لوازمی را انتخاب کنید که ضد آب بوده و دارای گارانتی باشد.

 

4- زیبایی شناسی

 

دکوراسیون حمام

 

زیبایی شناسی به عنوان آخرین فاکتور به این معنا نیست که از اهمیت کمتری نسبت به بقیه برخوردار است زیرا در همه ی موارد قبل نیز ما بایستی اصل زیباشناسی را در نظر بگیریم. قبل از شروع پروژه بازسازی، برای انتخاب نوع سبک و دکوراسیون مورد نظر خود از سایت ها و مجلات دیدن کنید و از آنها ایده بگیرید. شیرآلات، روشویی کابینتی، کاسه روشویی و کاشی سرویس بهداشتی مدرن  با طراحی های زیبا می توانند به جذابیت فضای حمام و سرویس بهداشتی شما و همچنین تزیین دستشویی عروس بیافزایند. شما همچنین می توانید در حمام جدید خود از گیاهان سبز مناسب در جهت تلطیف هوا، شلف های زیبا در جهت نشان دادن وسایل زینتی و تزیینی و تابلوهای کوچک و بزرگ برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
info[at]Bloomis-co.com