منو
ﺳﻪشنبه, 19 دی 1396
بازدید : 3290
نظرات : 0

درباره ی شیرآلات چه می دانید؟

عموما افراد در طراحی دکوراسیون داخلی خانه توجه زیادی به شیرآلات نمی کنند ، در صورتیکه با نصب شیرآلات مناسب درآشپزخانه و سرویس بهداشتی تفاوت و زیبایی آن به خوبی دیده می شود . پس بهتر است برای داشتن خانه ای زیبا در انتخاب شیرآلات بیشتر دقت کنیم .

  جنس شیرآلات :

شیرآلات از دو قسمت داخلی و پوشش خارجی تشکیل شده است . در گذشته از آلیاژ سرب خشک و برنج در شیرآلات استفاده می شد . ولی امروزه بیشتر از آلیاژ برنج در شیرآلات استفاده می شود زیرا سرب یک ماده ی خطرناک بوده و اگر به خوبی آبکاری نشود ، سلامتی افراد را به خطر می اندازد . مانند شیرآلات بلومیس مدل سابلیم ، سوئینگ ، ورل و پیلارو.... که تماما از جنس برنج بوده و دارای آبکاری بسیار قوی می باشند . با این حال بعضی از کارخانجات تولید کننده برای کاهش هزینه های خود از سرب استفاده می کنند زیرا آلیاژ برنج از سرب گرانتر است. برای روکش شیرآلات نیز از فلزاتی مانند برنز ، مس ، استیل و یا برنج استفاده می شود . به دو دلیل شیرآلات با روکش استیل در نزد مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارند .

1 – در برابر پوسیدگی مقاومت بیشتری دارند .

2 – از لحاظ قیمت و زیبایی بسیار مناسب هستند .

  انواع شیرآلات :

انواع شیرآلات شامل شیرهای کلاسیک ، اهرمی ، پدالی ، چشمی ( اتوماتیک ) و ساده می باشد .در گذشته تنها یک مدل شیرآلات ساده در بازار موجود بود ولی امروزه شیرآلات متنوعی در دسترس است .

  شیرآلات پدالی :

از شیرآلات پدالی در اماکن عمومی مانند مدارس ، بیمارستان ها ، هتل ، مساجد و .... استفاده می شود .

  مزایای شیرآلات پدالی :

1 – عدم تماس مستقیم دست با شیر مانع انتقال بیماریهای وا گیردار عفونی و پوستی می شود .

2 – بدلیل قطع سریع در میزان مصرف آب صرفه جویی می شود .

  شیرآلات اهرمی :

شیرآلات اهرمی در دو نوع ایستاده و دیواری می باشد . شیرآلات دیواری بدلیل اینکه درارتفاع نسبتا زیادی از سینک نصب می شوند چندان محبوب نبوده و بیشتر در سرویس بهداشتی استفاده می شوند . معمولا از شیرآلات اهرمی ایستاده ، در روشویی و سینک ظرف شویی استفاده می شود . شیرآلات تک اهرمی از نوع شلنگی برای آشپز خانه بسیار مناسب است زیرا قابلیت جابجایی دارند و برای شستن ظروف بزرگ بسیار مناسب هستند . بهتر است بدانید که شیرهای اهرمی استاندارد هرگز خراب نمی شوند بلکه بعد از چند سال نیاز به تعویض کاتریج دارند . در شیرهای واشری شما به آسانی می توانید واشر یا مغزی شیر را تعویض کنید ولی در شیرآلات اهرمی برای تعمیر و تعویض کاتریج نیاز به تکنسین دارید .

  شیرآلات کلاسیک :

شیرهای الکترونیکی (چشمی ) جزو شیرآلات کلاسیک به شمار می روند . در شیرآلات چشمی ، با کمک بلاتور هوا را داخل آب کرده و آب بصورت حباب از شیر بیرون می ریزد . شیرآلات الکترونیکی بدون تماس دست با شیر ، تنها با قرار گرفتن دست در میدان دید سنسور های مادون قرمز کار می کنند . آنها مصرف آب را تا 50 درصد کاهش می دهند ولی از لحاظ قیمت نسبت به شیرهای دیگر نسبتا گرانتر هستند .

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
info[at]Bloomis-co.com