منو
شنبه, 22 دی 1397
بازدید : 1836
نظرات : 0

نکات کاربردی طراحی حمام های کوچک و زیبا

وقتی که وارد حمام می‌شوید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند کدام نکته است؟ قطعا نظافت و تمیزی. با این‌همه به جز تمیزی، طراحی، دکوراسیون مناسب و نحوه چیدمان و رنگ برای دلبازی و بزرگتر نشان دادن حمام‌های کوچک امری ضروری است. اگر شما یک روشویی کابینتی مدرن و لوکس و دیگر لوازم جانبی و وسایل مناسبی مانند کابین دور دوشی، کاسه روشویی، توالت فرنگی را انتخاب کنید که فضای کمی از حمام و سرویس بهداشتی را اشغال کند، نه تنها یک حمام کوچک و زیبا خواهید داشت، بلکه از لحاظ کاربردی نیز مفید است.

اکثر مردم خواستار حمام بزرگ در خانه اشان هستند که این خواسته با توجه به زندگی شهرنشینی امروزی امکان پذیر نیست ولی با کمک و استفاده از نکات کاربردی می توان حمام های کوچک را به حمام های بزرگ تبدیل کرد. طراحی حمام های کوچک چالش و مشکلات زیادی را به همراه دارد. شما باید در مورد چگونگی استفاده از هر یک مربع اینچ فضای بیشتر فکر کنید. طراحی مناسب حمام های کوچک آنها را بزرگتر و مدرن تر نشان می دهد.

 

طراحی حمام های کوچک

 

پس دیگر نگران کوچک بودن فضای سرویس بهداشتی نباشید. با بکارگیری ایده های بی نظیرو خلاقانه می توانید فضایی دلباز و شیک در سرویس بهداشتی و حمام خانه خود ایجاد کنید. کمبود فضا و نبودن جایی برای نگهداری از ابزار و وسایل در سرویس بهداشتی کوچک، نگرانی تعداد زیادی از ماست که در خانه های کوچک زندگی می کنیم و به هر دلیلی امکان نقل مکان به جایی بزرگتر را نداریم. این مشکل با کمی خلاقیت قابل حل شدنی است و راه حل های آن حتی می تواند در برخی اوقات به زیبا تر شدن دکور و طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی خانه شما کمک کند. از راهنمایی ها و نکات کاربردی زیر در طراحی آسان حمام کوچک خود کمک بگیرید تا فضای کوچک حمام شما، زیبا و بزرگتر نشان داده شود.

 

وقتی که وارد حمام می‌شوید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند کدام نکته است؟ قطعا نظافت و تمیزی. با این‌همه به جز تمیزی، طراحی، دکوراسیون مناسب و نحوه چیدمان و رنگ برای دلبازی و بزرگتر نشان دادن حمام‌های کوچک امری ضروری است. با بکارگیری نکات کاربردی، بی نظیر و خلاقانه می توانید فضایی دلباز و شیک در سرویس بهداشتی و حمام خانه خود ایجاد کنید.

 

لوازم جانبی کوچک و شیک

 

طراحی حمام های کوچک

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، طراح برای بزرگتر نشان دادن حمام از لوازم جانبی کوچک و شیک مانند روشویی کابینتی دیواری استفاده کرده است. فضای باز زیر روشویی کابینتی، جای مناسبی برای قرار دادن وسایلی مانند حوله و دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. کابین دوش کوچک با شیشه ی مناسب و مدل کاشی سرویس بهداشتی موزاییکی پشت روشویی کابینتی و کابین دوش تاثیر بسزایی در دلبازی این حمام کوچک دارد. به توصیه بسیاری از طراحان بهترین راه برای طراحی دیوار حمام های کوچک استفاده از دیوارپوش موزاییکی است. زیرا جذابیت و زیبایی بیشتری را به فضای کوچک و گرفته حمام می دهند. طراحی و دیزاین دیوار پشت کابینت روشویی با کاشی های موزاییک رنگارنگ، بی نظیر و خیره کننده است و به چشمان افراد زیبا جلوه می کند، مخصوصا  اگر روشویی کابینتی خود را به صورت شناور بروی دیوار نصب کنید.

 

خطوط شفاف

 

طراحی حمام های کوچک

 

طراحی این حمام روشن، دلباز و بی نظیر است. آینه بزرگ بدون قاب و روشویی کابینتی دیواری سفید بر روی دیوارپوش موزاییکی پر زرق و برق، ترکیب زیبایی ایجاد کرده و بر زیبایی حمام افزوده است. ایده جالبی است که در بسیاری از حمام های امروزی از ست کاشی های متفاوت و چشم گیر برای دیوار پوش حمام استفاده می شود. قفسه ها و روشویی های کابینتی دیواری یک راه حل بسیار عالی و کارآمد برای نگهداری از وسایل آرایشی و بهداشتی محسوب می شوند. زیرا علاوه بر اینکه که یک دکور به شمار می آیند، مانع بهم ریختگی و بی نظمی فضای حمام و سرویس بهداشتی می شوند. آینه ها، در دکوراسیون حمام های کوچک ازارزش زیادی برخوردار هستند. زیرا این اشیای دکوراتیو و کاربردی نور را منعکس کرده و باعث می شوند تا فضای حمام های کوچک دلباز، راحت و دلنشین به نظر برسند.

 

سبک بدون درز

 

طراحی حمام های کوچک

 

وان بزرگ و بدون درز از ویژگی بارز این حمام کوچک محسوب می شود و دیوارپوش موزاییکی براق و پر زرق و برق باعث زیباتر شدن وان شده است. نقطه کانونی این حمام کوچک لوکس، وان حمام می باشد. هر روز انواع مدل های جدید وان شیک و مدرن در طرح و رنگ های مختلف به بازار عرضه می شوند که توسط هنرمندان مشهور جهان طراحی شده و توسط برندهای معتبر جهانی تولید می شوند. این محصولات با استفاده از مواد با کیفیت بالا و در نتیجه تغییرات شگفت انگیز در طرح و با شکل های زیبا و بسیار شیک تولید می شوند. آنها می توانند جذابیتی عالی برای حمام شما ایجاد کنند و جلوه ای شگفت انگیز به آن بدهند. به طور معمول وان نقطه کانونی حمام می باشد و تأثیر زیادی بر سبک و دکوراسیون حمام دارد.

 

جاذبه بصری

 

طراحی حمام های کوچک

 

با ایجاد فرورفتگی هایی در داخل دیوار حمام از بی نظمی و به هم ریختگی جلوگیری کنید و بر جاذبه بصری حمام بیافزایید. من عاشق اضافه کردن فرورفتگی‌هایی در داخل دیوار حمام هستم، چراکه این فرورفتگی‌ها هم بسیار کاربردی هستند و می‌توان وسایل مختلفی را در آن‌ها قرار داد و هم زیبایی خاصی به حمام اضافه می‌کنند. خیلی خوب است که این فرورفتگی‌ها در بالای وان قرار بگیرند چراکه هنگامی که در وان هستید به راحتی می‌توانید به وسایل حمام دسترسی داشته باشید، اما در محوطه دوش گرفتن و کابین دور دوشی این فرورفتگی‌ها باید در ارتفاع بیش‌تری، حدود 120 سانتی‌متر، قرار بگیرند تا شما برای برداشتن وسیله‌ای مجبور به خم شدن نشوید.

 

لوازم جانبی کوچک و شیک مانند روشویی کابینتی دیواری برای دکوراسیون حمام های کوچک مناسب می باشد. آینه ها، در دکوراسیون حمام های کوچک ازارزش زیادی برخوردار هستند. به طور معمول وان نقطه کانونی حمام می باشد و تأثیر زیادی بر سبک و دکوراسیون حمام دارد. با ایجاد فرورفتگی هایی در داخل دیوار حمام از بی نظمی و به هم ریختگی جلوگیری کنید و بر جاذبه بصری حمام بیافزایید.

 

دیوارپوش کاغذ دیواری

 

طراحی حمام های کوچک

 

طراح دیوارهای این حمام کوچک را با کاغذ دیواری وینیلی پوشانده است. بهترین کاغذ دیواری برای محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی کاغذهای وینیلی جامد و یا سخت هستند. این کاغذ ها در برابر آب کاملا نفوذ ناپذیر بوده و قابل شست و شو و ضد لک نیز هستند. کاغذهای وینیلی سخت یا جامد با دوام ترین نوع کاغذ دیواری هستند زیرا در سطح آنها هیچگونه درز و سوراخی وجود ندارد تا آب بتواند به داخل آن نفوذ کند برخلاف کاغذهای وینیلی معمولی و مایع که پر از منفذ و سوراخ هستند.

دیوارکوب های آنتیک و روشویی کابینتی چوبی با طراحی قدیمی نشان دهنده ی سبک روستیک در این حمام کوچک می باشد. برای طراحی و دکور به سبک روستایی و یا روستیک ، اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید، تمرکز روی متریال های طبیعی و سپس ترکیب صحیح آنها با دیگر لوازم است. سنگ نیز از جمله متریال های طبیعی است که می تواند تاثیر خاص خود را داشته باشد ولی باید آن را با عناصر روستیک که عموما چوبی هستند ترکیب کنید.

 

نشیمن راحت

 

طراحی حمام های کوچک

 

این نشیمن زیبا آبی رنگ با طرح و بافت خیره کننده برای حمام های به سبک وینتیج مناسب است. سبک وینتیج قاعده و قانون خاصی ندارد و به همین دلیل است که حسابی طرفدار دارد. شما باید فضایی را در حمام برای استراحت اختصاص بدهید. بهترین انتخاب می تواند صندلی بلند، کاناپه و یا حتی صندلی های کوچک باشد. مطمئنا این نشیمن های کوچک می توانند برای رفع خستگی بعد از دوش بسیار مفید باشند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید طراح، یک نشیمن کوچک و راحت را در کابین دور دوشی قرار داده است. این نشیمن کوچک علاوه بر اینکه بسیار کاربردی است، می تواند بر زیبایی دکوراسیون حمام تاثیر گذار باشد.

 

استفاده از رنگ های سرد

 

طراحی حمام های کوچک

 

دکوراسیون این حمام، نمونه ای زیبا یک طراحی حمام به سبک روستیک می باشد. طراح تلاش کرده است تا با اجرای این سبک، تعادل را در این فضای سرد حمام برقرار کند. زیرا همانطور که قبلا گفتیم چوب در سبک روستیک نقش مهمی را ایفا می کند. ازآنجا که چوب و وسایل چوبی گرما و صمیمیت را با خود به همراه می آورند، گزینه ای مناسب برای فضا هاس سرد و بی روح می باشد.

کاسه روشویی گرد سفید سرامیکی از لوازم جانبی چشمگیر در این حمام روستیک به شمار می رود. همانطور که در مقالات قبل گفتیم روشویی کابینتی وکاسه روشویی از مهمترین ارکان فضای سرویس بهداشتی محسوب می شوند. در واقع کاسه های روشویی زیبا و شیرآلات خیره کننده عاملی هستند که با انتخاب صحیح آن ها به سادگی می توانید جلوه ی خاصی به فضای دکوراسیون سرویس بهداشتی ببخشید. اگر چه کاسه روشویی برای شستن دست و صورت استفاده می شود و کارآیی ساده ای دارد ولی با این وجود جنس و رنگ و طرح کاسه روشویی می تواند روی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی تاثیرگذار باشد. کاسه روشویی های جدید، زیبا و شیک بیشتر از آنکه به عنوان یک عنصر کاربردی برای حمام طراحی شوند، اغلب به عنوان یک وسیله جانبی زیبا می تواند نقطه کانونی سرویس بهداشتی شما باشند.

 

شیرآلات دیواری مدرن

 

طراحی حمام های کوچک

 

عموما افراد در طراحی دکوراسیون داخلی خانه توجه زیادی به شیرآلات نمی کنند، در صورتی که با نصب شیرآلات مناسب در حمام و سرویس بهداشتی تفاوت و زیبایی آن به خوبی دیده می شود. پس بهتر است برای داشتن خانه ای زیبا در انتخاب شیرآلات بیشتر دقت کنید. طراحی و دکور حمام با شیرآلات دیواری مدرن و دسته های ژئود، بی نظیر است. اگر چه در نگاه اول این شیرآلات بسیار ساده به نظر می آیند اما تاثیر بسزایی در زیبایی حمام دارند.

دیوارپوشی از کاشی های کوچک موزاییک در پشت روشویی کابینتی چوبی تیره در این حمام کوچک نمایی زیبا و چشمگیر دارد. دکوراسیون این حمام کوچک با کاسه روشویی رو سنگی با طراحی بی نظیر، شیرآلات قدیمی و شیک، آینه با قاب چوبی چشم ها را به خود خیره می کند. کابینت زیر روشویی کابینتی بهترین مکان برای نگه داری از لوازم آرایشی و بهداشتی شما می باشد.

 

ذخیره سازی هوشمند

 

طراحی حمام های کوچک

 

ذخیره سازی و مهارت مرتب کردن لوازم آرایشی و بهداشتی، حوله حمام و دیگر وسایل ضروری حمام یکی از قانون های طلایی طراحی حمام و اصول جهانی می باشد. قفسه و کابینت ها بسیار مهم هستند چون آنها می توانند به شما در مرتب کردن حمام کمک کنند. پس بهتر است به کابینت و روشویی های کابینت دار فکر کنید. زیرا بیشتر های روشویی های کابینتی باز دارای چندین قفسه می باشند. شما می توانید لوازم آرایشی و بهداشتی، حوله ها و دیگر وسایل خود را در درون این قفسه ها قرار دهید. هرکسی می داند فضای ذخیره سازی و نگهداری وسایل در هر فضایی بسیار مهم و کاربردی است، زیرا علاوه بر اینکه که یک دکور به شمار می آید، مانع بهم ریختگی و بی نظمی فضا ی حمام و سرویس بهداشتی می شود به ویژه هنگامی که فضا کوچک و وسایل جانبی حمام زیاد است.

 

بهترین کاغذ دیواری برای محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی کاغذهای وینیلی جامد و یا سخت هستند. نشیمن های کوچک  در حمام علاوه بر اینکه بسیار کاربردی هستند، می توانند بر زیبایی دکوراسیون حمام نیز تاثیر گذار باشند. کاسه های روشویی زیبا و شیرآلات خیره کننده عاملی هستند که با انتخاب صحیح آن ها به سادگی می توانید جلوه ی خاصی به فضای دکوراسیون سرویس بهداشتی ببخشید. ذخیره سازی و مهارت مرتب کردن لوازم آرایشی و بهداشتی، حوله حمام و دیگر وسایل ضروری حمام یکی از قانون های طلایی طراحی حمام و اصول جهانی می باشد.

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
info[at]Bloomis-co.com