منو

021-88617235

با ما در تماس باشید

بلومیس

7 ایده تماشایی دکوراسیون حمام های معاصر و ویژگی آن

شنبه, 28 اردیبهشت 1398
بازدید : 3652
نظرات : 0

سبک معاصر سبکی داینامیک و پویا است به این معنی که دائما در حال تغییر است و به هیچ مدل خاصی محدود نیست. در گذشته طراحی به سبک معاصر تنها به اتاق نشیمن و اتاق خواب محدود بود، ولی امروزه طراحان از این سبک در دکوراسیون حمام نیز استفاده می کنند.

 

دکوراسیون حمام های معاصر

 

خطوط ساده و تمیز، کنتراست، نورپردازی ساده، فضا و پلان باز و ترکیب رنگ های خنثی و شاخص از ویژگی های مهم و اصلی سبک معاصر می باشد. 

 

تشخیص سبک مدرن و معاصر از هم، کمی دشوار است. بطور کلی سبک معاصر، به معنی طراحی در لحظه و یا در حال حاضر است. حمام های معاصر در عین اینکه می توانند مدرن باشند، قادرند عناصری از دیگر سبک های طراحی را نیز در بین خود داشته باشند. در هنگام طراحی حمام به سبک معاصر، از لوازم جانبی با الگوها و اشکال منحصربه فرد غافل نشوید. لوازم جانبی با اشکال هندسی برای طراحی های معاصر فوق العاده هستند و می توانند بر روی روشویی کابینتی، توالت فرنگی ، کاسه روشویی و یا دیگر لوازم جانبی به طور چشمگیری نمایان شوند.

 

با بلومیس حمام شوید و از دیدن این حمام های معاصر لذت ببرید و با ویژگی های این سبک آشنا شوید.

 

خطوط ساده و تمیز در سبک معاصر

 

خطوط صاف و تمیز در دکوراسیون حمام های معاصر

 

در دکوراسیون حمام معاصر خطوط مستقیم، تمیز و شسته و رفته ضروری است. معمولا در سبک معاصر لوازم جانبی حمام مانند روشویی کابینتی و کاسه روشویی دارای طراحی بسیار ساده هستند. به تصویر بالا با دقت نگاه کنید. سادگی در طراحی تمام لوازم جانبی حمام موج می زند. روشویی کابینتی دیواری ساده با خطوط صاف بسیار چشم نواز است.

امروزه روشویی کابینتی دیواری در بین طراحان و مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است. شاید به این دلیل که می توان این مدل روشویی کابینتی با طراحی و سایزهای متفاوت سفارش داد. همچنین از آنجا که کابینت روشویی دیواری بر روی دیوار نصب می شود، شما می توانید مکان آن را به دلخواه خود انتخاب کنید. از این گذشته چون روشویی های دیواری بر روی دیوار نصب می شوند و لازم نیست که روی یک سطح پایدار و مسطح قرار بگیرند ، تولید کنندگان و طراحان خلاق می توانند بر روی آنها طرح و سبک های خاص و منحصر به فردی را اجرا کنند.

 

نورپردازی ساده در سبک معاصر

 

نورپردازی ساده در سبک معاصر

 

نورپردازی در سبک معاصر بسیار پراکنده است و طراحان به جای استفاده از لوستر و آویزهای لوکس از لامپ های مخفی و توکار استفاده می کنند. لامپ های هالوژن در دکوراسیون حمام های معاصر کاربردی و موثر است. نورپردازی در بالای روشویی کابینتی و وان با استفاده ازلامپ های هالوژنی به صورت مخفی و توکار ضروری است. اگر علاقه زیادی به لوستر دارید بهتر است لوستر انتخابی شما ساده و بدون آویز باشد.

وقتی در مورد نورپردازی بخش های مختلف خانه فکر می کنیم احتمالا حمام آخرین بخشی است که به سراغ آن می رویم، این در حالی است که نورپردازی در این فضای خصوصی بسیار اهمیت دارد، نورپردازی مناسب حمام نه تنها باعث زیبایی محیط می گردد بلکه احساس آرامش و امنیت را به شما منتقل می کند. نورپردازی محیطی در مورد محدوده وان و توالت، به وسیله نورپردازی بالای روشویی کابینتی، در اولویت قراردهید. فراموش نکنید حتی ساده‌ترین شکل نورپردازی هم می‌تواند حمام روزانه شما را تبدیل به تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر کند.

 

لوازم جانبی در حمام های معاصر

 

لوازم جانبی در حمام های معاصر

 

وسایل و لوازم جانبی شناخته شده مانند توالت فرنگی یک تکه، وان های ساده و براق، روشویی کابینتی ساده و شیک و دیگرلوازم جانبی نقش مهمی در سبک معاصر بازی می کنند. بهتر است که در این سبک لوازم جانبی را با متریال های چوب، سنگ و فلز و در سایه های ظریف و گرم ترکیب کنید.

در تصویر بالا پالت اصلی به رنگ خنثی است و از رنگ زرشکی برای تاکید استفاده شده است. روشویی کابینتی زرشکی کنتراست جذاب و سحرانگیزی با دیوار سفید حمام دارد. آینه بلند با نورپردازی مناسب باعث افزایش دید بصری حمام شده است.

 

خطوط مستقیم، تمیز و شسته و رفته از ویژگی بارز حمام های معاصر محسوب می شود. لامپ های هالوژن در دکوراسیون حمام های معاصر کاربردی و موثر است. وسایل و لوازم جانبی شناخته شده مانند توالت فرنگی یک تکه، وان های ساده و براق، روشویی کابینتی ساده و شیک و دیگرلوازم جانبی نقش مهمی در سبک معاصر بازی می کنند.

 

استفاده از مواد طبیعی در حمام معاصر

 

استفاده از مواد طبیعی در حمام معاصر

 

در طراحی معاصر از متریال طبیعی مثل چوب و سنگ به اندازه متعادل استفاده می شود و معمولا آنها را با مواد پیشرفته تری مانند فولاد، بتن و موادی که از طبیعت به دست می آیند، ترکیب می کنند. در تصویر حمام بالا، طراح از متریال طبیعی سنگ برای دیوارها و کفپوش بهره برده است.

معمولا در دکوراسیون حمام معاصر دیوارها فاقد هر گونه تزیینات هستند. این ویژگی فرصت مناسبی را برای طراحان فراهم می کند تا با تصاویر هنری جذاب و ساده جلوه ای زیبا به فضا ببخشد. طراحان توصیه می کنند تا اندازه های مختلف آثار هنری و فریم و قالب های منحصر به فرد را برای ایجاد بیشترین تاثیر در نظر بگیرید. از آنجایی که رطوبت در حمام اجتناب ناپذیر است، آنها توصیه می کنند تا به جای یک اثر با ارزش هنری، از پوستر و آثار هنری برای تزریق رنگ و شخصیت به فضای حمام خود بهره ببرید.

 

استفاده از پالت رنگ مناسب در حمام معاصر

 

 

پالت رنگ ایده آل یک حمام معاصر، ترکیبی از رنگ های خنثی و جسور است. به این معنی شما باید از رنگ های خنثی مانند سفید و سیاه را به عنوان رنگ های اصلی انتخاب کرده و از رنگ های روشن مانند زرد، صورتی، بنفش و ... به عنوان رنگ فرعی استفاده کنید. در تصویر بالا، طراح از ترکیب رنگ های سفید، سیاه و خردلی در دکوراسیون این حمام معاصر بهره برده است.

قرار گرفتن دیوارهای خردلی با کفپوش سیاه و سقف سفید، کنتراست و تضاد جذابی را به وجود آورده است. ترکیب سیاه و سفید روشویی کابینتی دیواری و کاسه روشویی نیز از ویژگی بارز این حمام معاصر می باشد. انتخاب ترکیب رنگ های سیاه و سفید برای دکوراسیون داخلی حمام معاصر حسی مدرن و مینیمال به فضای شما می بخشد. بیشتر افراد فکر می کنند که طراحی حمام های سیاه و سفید خسته کننده است، درصورتیکه طراحان زیادی معتقدند که شما با کمی خلاقیت می توانید بدون توجه به کوچک، بزرگی و سبک، حمام هایی زیبا با دکوراسیون سیاه و سفید داشته باشید.

 

فضای باز در دکوراسیون حمام معاصر

 

فضای باز در دکوراسیون حمام معاصر

 

صرف نظر از اندازه حمام، اگر تصمیم دارید تا حمامی به سبک معاصر داشته باشید باید دکوراسیون حمام به گونه ای باشد که فضای آن را بزرگتر از اندازه نشان دهد. برای رسیدن به این هدف بهتر است از عناصری مانند آینه، رو شویی کابینتی دیواری،  کابین شیشه ای دوش و رنگ های روشن در دکوراسیون حمام استفاده کنید. درتصویر بالا روشویی کابینتی دیواری و آینه گرد بزرگ بالای روشویی باعث افزایش دید بصری حمام شده است.  

آینه ها فضایی متفاوت در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند و زیبایی بی نظیری به فضا می بخشند. این عنصر دکوراتیو فضای حمام را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد و با انعکاس نور فضایی جذاب و لوکس ایجاد می کند. می توان از آینه ها در کوچکترین فضاهای حمام، برای بزرگ تر نشان دادن فضای آن استفاده کرد. زیرا این اشیای دکوراتیو و کاربردی، منعکس کننده های نور زیادی هستند و باعث افزایش دید بصری حمام می گردند.

 

صفحه کابینت و دیوارپوش ایده آل در حمام معاصر

 

صفحه کابینت و دیوارپوش ایده آل در حمام معاصر

 

اگر می خواهید حمامی زیبا به سبک معاصر داشته باشید، باید در انتخاب صفحه کابینت روشویی و دیوار پوش حمام خود بیشتر دقت کنید. متریال های گرانیت تیره و چوب بامبو برای صفحه کابینت روشویی و متریال های سنگ و شیشه برای دیوار پوش حمام ایده آل و مناسب می باشند. هرگز سنگ مرمر را به عنوان متریال مناسب برای صفحه کابینت و دیوارپوش انتخاب نکنید زیرا فضای حمام را به سبک سنتی نزدیک می کند.

امروزه با وجود سنگ های متنوع, انتخاب سنگ های گرانیت در صفحه کابینت حرف اول را می زند. سنگ گرانیت جزء سنگ های طبیعی محسوب می شود و در مقایسه باسنگ های مصنوعی ظاهری جذابتر و طبیعی دارد. این نوع سنگ در تنوعی از طرح و رنگ یافت میشود و مقاومت آن در برابر خش,کپک و قارچ بسیار بالا می باشد.

 

معمولا در دکوراسیون حمام معاصر دیوارها فاقد هر گونه تزیینات هستند. پالت رنگ ایده آل یک حمام معاصر، ترکیبی از رنگ های خنثی و جسور می باشد. صرف نظر از اندازه حمام، اگر تصمیم دارید تا حمامی به سبک معاصر داشته باشید باید دکوراسیون حمام به گونه ای باشد که فضای آن را بزرگتر از اندازه نشان دهد. متریال های گرانیت تیره و چوب بامبو برای صفحه کابینت روشویی و متریال های سنگ و شیشه برای دیوار پوش حمام معاصر ایده آل و مناسب می باشند.

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید

ارتباط با ما

تلفن : 88617235 021

همراه : 87 61 107 0912 ( مؤمنی )

آدرس : تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 52 - فروشگاه صدف

ایمیل : info[at]bloomis-co.com