منو
چهارشنبه, 13 دی 1396
بازدید : 7879
نظرات : 0

در مورد خرید توالت فرنگی به چه نکاتی باید دقت کنیم

توالت فرنگی از تجهیزات مهم حمام و سرویس بهداشتی می باشد که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توان از خرید آن چشم پوشی کرد. اگر سری به بازار و فروشگاهها بزنید با انواع مختلف توالت فرنگی زمینی و دیواری در مدل، طرح و رنگ های متنوع روبرو خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد. در ادامه می خوانیم:

1-بهترین توالت فرنگی؟

2-نکات مهم در خرید توالت فرنگی

3-توالت فرنگی بیضی یا مستطیل، کدام بهتر است؟

4-توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟ 

 

توالت فرنگی بیضی یا مستطیلی

 

بهترین توالت فرنگی

قبل از هر انتخابی ابتدا باید فضای موجود برای نصب توالت را اندازه گیری کنید و سپس با توجه به فضای در اختیار تصمیم بگیرید چه نوع توالت فرنگی می خواهید؟ زمینی یا دیواری؟ اگر زمینی مد نظرتان است یک تکه یا دوتکه؟ توالت فرنگی بیضی یا مستطیل، کدام را ترجیح می دهید؟ مهمتر از همه اینکه بدانید توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟

توالت فرنگی دیواری نسبت به توالت زمینی مدرن تر است و انتخابی مناسب برای فضاهای کوچک می باشد. این محصولات بر روی دیوار نصب می شوند، جای کمی را اشغال کرده و سرویس بهداشتی را بزرگتر از اندازه خود نشان می دهند. بزرگترین عیب این مدل توالت فرنگی قیمت بالای آن است.

توالت فرنگی زمینی در دو نوع یک تکه و دو تکه در بازار موجود می باشد. توالت فرنگی یک تکه از نظر زیبایی و تمیزی نسبت به توالت فرنگی دو تکه برتری دارد ولی برای خرید نیز باید قیمت بیشتری پرداخت کنید. در هنگام انتخاب توالت فرنگی حتما نکات مهم زیر را نیز در نظر بگیرید.

 

نکات مهم در خرید توالت فرنگی

 

نکات مهم در خرید توالت فرنگی

 

1-میزان مصرف آب

مصرف آب ملاک مهمی است که در خرید توالت فرنگی باید در نظر بگیرید. بهترین توالت فرنگی در بازار محصولی است که علاوه بر کیفیت و استاندارد های لازم در مصرف آب نیز صرفه جویی کند. میزان آب مورد استفاده برای تمیز شدن سنگ و جنس توالت از دیگر معیارهای مهمی است که در حین خرید توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید.

نکته: برخی توالت های فرنگی با سرامیک و موادی تولید می شوند که آنتی باکتریال هستند و آلودگی کمتری برای افراد دیگر ایجاد می کنند.

 

2- جنس توالت فرنگی

به جنس توالت فرنگی حتما توجه کنید زیرا موادی که در ساخت توالت فرنگی استفاده می‌شوند در زیبایی و کیفیت آن تأثیر بسزایی دارند. برای ساخت توالت فرنگی از مواد مختلفی استفاده می شود ولی سرامیک لعاب دار یا چینی بهترین مواد برای ساخت انواع توالت می باشد که نسبت به مواد دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار است.

نکته: هرچه ضخامت سرامیک لعابی در توالت فرنگی بیشتر باشد علاوه بر افزایش استحکام و طول عمر آن موجب کارکرد بهتر و جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها می‌شود.

 

نکات خرید توالت فرنگی

 

3- نوع سیستم تخلیه

نوع سیستم تخلیه از دیگر نکات خرید توالت فرنگی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. اهمیت این موضوع را در هنگام شب و میزان صدایی که در هنگام تخلیه توالت فرنگی تولید می شود و نیز در هنگام نظافت توالت و میزان آلودگی هایی که دیواره آن باقی مانده و همچنین هنگام توجه به میزان آب مصرفی در فرآیند تخلیه، در می یابید. انواع سیستم تخلیه شامل گردابی، ریزش یا واش دان، واترجت و توربوجت می باشد که از میان آنها سیستم تخلیه توربوجت تازه ترین و بهترین روش در سیستم تخلیه آب محسوب می شود.

سیستم تخلیه توربوجت

در این سیستم مصرف کمتر آب و نیز تخلیه ی بهتر منجر به عملکرد بهتر آن نسبت به سایر سیستم های تخلیه می باشد.در این روش، از چند سیستم شوتینگ استفاده می شود، یکی از شوتینگ ها مانند سیستم تخلیه واترجت در قسمت کف توالت فرنگی قرار داده شده و دو سیستم شوتینگ دیگر نیز در قسمت بالایی کاسه قرار دارند. وجود این شوتینگ، موجب می شود تا تخلیه در زمان کوتاهتری انجام شده و مصرف آب نیز در این حالت، در مقایسه با روش های دیگر ، بسیار کمتر است.

 

4-میزان قدرت سیفون

میزان قدرت سیفون یکی از مهمترین قسمتهای یک توالت فرنگی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. سیفون بعضی از توالت فرنگی ها آب را با فشار بالا و به صورت مکشی به فاضلاب می برند. اما بعضی دیگر کاسه توالت را به صورت چرخشی و با فشار مشخصی تخلیه می کنند و برای توالت های خانگی مناسب تر می باشند.

 

بهترین توالت فرنگی

 

5- شکل کاسه توالت فرنگی

کاسه توالت های فرنگی دو نوع  شکل دارد، دایره ای یا بیضی. توالت فرنگی با کاسه ی گرد جای کمتری را می گیرد اما در عوض کاسه های بیضی برای نشستن راحت ترند و کمتر کثیف می شوند.

 

6-چگونگی باز و بسته شدن درب توالت فرنگی

نحوه باز و بسته شدن درب توالت فرنگی از دیگر نکاتی که باید در نظر بگیرید. درب توالت فرنگی در دو حالت معمولی و آرام بند وجود دارد. در مدل معمولی درب سریع و بدن مکث بسته می شود ولی در مدل آرام بند درب به صورت آهسته و آرام بسته می شود و صدای کمتری تولید می کند. بهترین انتخاب درب توالت فرنگی نوع آرام بند است زیرا بسته شدن سریع درب توالت فرنگی باعث ایجاد صدای نامطلوبی می شود که به ویژه در سکوت شب این صدا آزار دهنده خواهد بود و علاوه بر آن بسته شدن ناگهانی درب توالت فرنگی ممکن است باعث به وجود آمدن ترک و یا شکستگی در لبه های توالت فرنگی شود.

 

توالت فرنگی چه مارکی خوبه

 

7- پایه توالت فرنگی

پایه توالت فرنگی از دیگر نکاتی است باید به آن توجه کنید زیرا یک توالت فرنگی با پایه استاندارد و مناسب نقش مهمی در تأمین سلامت و راحتی افراد دارد و حتی افراد قد بلند و مسن نیز به راحتی می توانند از آن استفاده کنند بدون اینکه درکمر و زانوهایشان دچار آزار و اذیت شوند. معمولا پایه استاندارد توالت فرنگی  40 سانتی متر است.

 

8- رنگ توالت فرنگی

اکثر مردم توالت فرنگی را رنگ سفید می شناسند اما چند سالی است که در برخی از شرکت های اروپایی توالت ها با رنگ های مختلف تولید می شوند. طراحی و رنگ توالت فرنگی از نکاتی است که باید افراد در هنگام خرید به آن توجه کنند ولی بهتر است این نکته را نیز در نظر بگیرند که توالت های رنگی شاید مد و برای افراد جذاب باشند ولی مطمئنا بعد از چند سال از مد افتاده و دیگر در نظر آنها جذابیت و زیبایی اولیه را ندارد. سفید تنها رنگی است که هرگز از مد خارج نمی شود و همچنان زیبا می ماند.

 

توالت فرنگی بیضی یا مستطیل، کدام بهتر است؟

توالت فرنگی های مستطیل جای بیشتری برای نشستن دارند و برای افراد بزرگسال و سالمندان مناسب تر است ولی در مقابل توالت فرنگی های بیضی راحت تر تمیز می شوند، جای کمتری را در سرویس بهداشتی اشغال کرده و کودکان راحت تر بر روی آن می نشینند.

 

توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟

امروزه برند و مارک های مختلفی از توالت‌فرنگی مانند بلومیس، مروارید ، گلسار فارس ، آرمیتاژ ، آماتیس ، پارس سرام ، چینی کرد و لوتوس در بازار جهت خرید وجود دارند. بلومیس به عنوان یکی از مارک های شناخته شده و معروف توالت فرنگی  دارای 5 سال گارانتی مطلق و 10 سال خدمات می باشد.

 

 

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید
عضویت شما در خبرنامه با موفقیت انجام شد
شما قبلا عضو خبرنامه شده اید
تهران - ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - نرسیده به کوچه اتحاد - پلاک 46 - فروشگاه مدرن
info[at]Bloomis-co.com